Instalacje

W ofercie szeroki zakres usług – automatyka przemysłowa, wizualizacje procesów, modernizacja maszyn, alarmy, monitoring, inteligentny dom, instalacje elektryczne, instalacje odgromowe, instalacje przeciwpożarowe, panale słoneczne, fotowoltaika, piece indukcyjne, ogrzewanie podczerwienią schematy elektryczne i pomiary instalacji elektrycznej.

Instalacje Elektryczne – Nasze realizacje

  • Ogrzewanie Podczerwienią

Folie grzewcze dzięki zastosowaniu promieniowania podczerwieni są często wykorzystywane w budowie systemów grzewczych. Jest to bardzo łatwy i przede wszystkim tani sposób na ocieplenie pomieszczeń. Wykorzystywane światło podczerwieni jest naturalne, zdrowe i przede wszystkim bezpieczne. Co ważne, można wykorzystywać je w różnego rodzaju pomieszczeniach większych i mniejszych, i można mieć pewność, że dzięki wykorzystaniu nanotechnologii do tworzenia tkaniny karbonowej w bardzo krótkim czasie ogrzejemy dowolną powierzchnię. Warto także zastanowić się nad zestawieniem folii grzewczych z panelami fotowoltanicznymi, które mogą okazać się wspaniałą opcją na darmowe ogrzewanie.

Dobra-cenaNiska cena

Z pewnością warto zastanowić się nad instalacją folii grzewczych nie tylko ze względu na niską cenę zakupy, ale także na niewielkie koszty instalacji. Warto podeprzeć się przykładem sporego domu o wielkości 150m2 i klasie energetycznej C. Wykorzystując w takim domu nowoczesne instalacje grzewcze możemy osiągnąć oszczędności nawet do 40.000zł w stosunku do tradycyjnych systemów ogrzewania, choćby takich jak piece na koks, kotły kondensacyjne czy eko-groszek.

 

Wysoka-szybkosc-grzaniaSzybkość ogrzewania

Aby folia grzewcza osiągnęła maksymalną pożądaną temperaturę potrzeba zwykle nie dłużej niż 5 minut. Jest to niezwykle wygodna sytuacja, kiedy można skorzystać z błyskawicznego ogrzewania, bez potrzeby wstępnej obróbki materiałów do tego potrzebnych.

 

 

Znaczne-oszczednosci-energii
Oszc­zęd­ność energii

Dzięki zastosowaniu folii grzewczych można mieć pewność, że oszczędności domowego budżetu wzrosną nawet do 5 tysięcy złotych. Dodatkowo te nowoczesne systemy grzewcze ograniczają koszty konserwacji. Można je zamontować raz i będą służyły bezawaryjnie przez długie lata.
Szybkosc-montazu-i-demontazu
Szybkość montażu i demontażu
Folie grzewcze są bardzo wygodne i łatwe w montażu. Dodatkowo podłoże nie sprawia zwykle żadnych problemów. Folie te mogą być montowane jako podłogowe, sufitowe, ścienne, także na skosach poddasza.

Zdrowe-Cieplo

Zdrowe Ciepło
Folia grzewcza jest źródłem zdrowego ciepła i jest biolo­gicznie opty­malna dla naszego organizmu. Promieniowanie podczerwone powoduje nasycenie powietrza anionami, co wpływa bardzo pozytywnie na ludzki organizm, szczególnie na układ krwionośny. Podczerwień ma właściwości bakteriobójcze (test wykonany w Korei wykazał skuteczność anty­bak­te­ryjną na poziomie 72,6%).
Szeroki-zakres-zastosowan

Szeroki zakres zastosowań
System Zdrowe Ciepło nadaje się jako podstawowe ogrze­wanie lub, jeśli to konieczne, jako ogrze­wanie uzupe­łniające we wszys­tkich typach budynków. Nie ma ograniczeń przy wyborze nawierzchni, folię można instalować na podłodze, ścianach i suficie!
1-pv2-Kopia
  • Panele Słoneczne, Fotowoltaika
Fotowoltaika to pojęcie odnoszące się do zjawiska fizycznego polegającego na zamianie energii świetlnej w energię elektryczną. Zamiana tej energii dokonuje się w ogniwach, które najczęściej zbudowane są z krzemu. Wiele połączonych ze sobą ogniw tworzy tak zwany moduł fotowoltaiczny. Moduł ten jest swoistym generatorem prądu elektrycznego. Moc tego wyprodukowanego prądu zależy od intensywności światła i jest największa przy świetle bezpośrednim i prostopadle padającym. Jak wiadomo to słońce jest najlepszym źródłem odnawialnej i darmowej energii światła. Dzięki wykorzystaniu energii słonecznej można wiele zaoszczędzić.

Energię Słońca można czerpać i korzystać z niej na wiele sposobów.

Kolektory słoneczne, termiczne – urządzenia, które pochłaniają energię cieplną słońca i przekazują ją do odbiorników, takich jak basen czy też podgrzewacz ciepłej wody użytkowej.

Moduł fotowoltaiczny – jest to urządzenie zbudowane z wielu ogniw fotowoltaicznych, które zamieniają energię świetlną w energię elektryczną. Ogniwa te pochłaniają energię światła słonecznego i zamieniają na energię elektryczną.

Ogniwo fotowoltaiczne

Ogniwo fotowoltaiczne to nic innego jak system połączonym krzemowych płytek o odmiennych cechach, które w procesie technologicznym łączą się ze sobą. Na granicy między płytkami z krzemu tworzy się bariera pola elektrycznego, która nie zezwala na przemieszczanie się wolnym ładunkom o potencjale „+” i „-„. Te wolne ładunki powstają podczas oświetlania naturalnym światłem słonecznym. Po podłączeniu odbiornika, sytuacja się zmienia i ładunki elektryczne, które dotąd stały w miejscu, zaczynają się przemieszczać w przeciwnych sobie kierunkach. Innymi słowy, prąd zaczyna płynąć i dociera do odbiornika, dając rezultat, np. w postaci światła w żarówce.

Moduł fotowoltaiczny

Kiedy ogniwa fotowoltaiczne zostają połączone ze sobą w jednej obudowie zaczynają tworzyć moduł. Ogniw w jednym module może być wiele- od kilkunastu do kilkudziesięciu. Oczywiście od liczny ogniw w module uzależnione jest natężenie światła. Wiadomo, że im większe natężenie światła, im niższa temperatura i im więcej ogniw, tym większą elektryczną moc moduł będzie mógł uzyskać.

System fotowoltaiczny on-grid i off-grid

System fotowoltaiczny on grid to nic innego jak system połączony z siecią energetyczną. Nadmiar wytworzonej energii elektrycznej z PV sprzedawany jest do sieci energetycznej. Podczas gdy system off grid nadmiar tej energii gromadzi w akumulatorach. Pozwól słońcu zarabiać na Ciebie. System ten pozyskując energię słoneczną zamienia ją w elektryczną i sprawia, że możesz sporo zaoszczędzić!

img.php

System fotowoltaiczny off-grid

System fotowoltaiczny nie połączony z siecią energetyczną nazywany jest typu off-grid. Nadmiar wytworzonej z PV energii elektrycznej jest gromadzony w akumulatorach.

img2

Piec Indukcyjny Cterm

 

Piec indukcyjny – piec elektryczny, w którym wsad nagrzewa się skutkiem przepływu przez niego prądów wirowych wzbudzonych zgodnie ze zjawiskiem indukcji elektromagnetyczneje. Cterma to innowacyjne piece o podwójnej indukcji. Są to piece rdzeniowe zasilane prądem przemiennym o stosunkowo małej częstotliwości.Indukcja elektromagnetyczna: jest zjawiskiem powstawania siły elektromotorycznej w przewodniku na skutek zmian strumienia pola magnetycznego. Zmiana ta jest spowodowana zmianami pola magnetycznego lub względnym ruchem przewodnika i źródła pola magnetycznego. Zmiana strumienia pola magnetycznego może wynikać z ruchu przewodnika lub źródła pola magnetycznego.

Gwarancja Nasze produkty podlegają ścisłej kontroli, zarówno przez producenta jak i przez odpowiednie organizacje. Jakość jest potwierdzona przez certyfikat europejski CE. Piece indukcyjne przechodzą badania pod ciśnieniem ponad 10bar.Produkcja na terenie Unii Europejskiej gwarantuje produkt wysokiej jakości.

Zalety Pieca Indukcyjnego

Ekologia:

-Brak przeglądów

-Brak zużycia paliw

-Brak emisji CO2

-Zysk energii dzięki szybkiemu osiąganiu mocy nominalnej

Komfort:

-Brak hałasu

-Optymalna sprawność niezależnie od warunków eksploatacji

-Modułowe sterowanie elektroniczne

-Brak części mechanicznych -(gwarancja niezawodności i trwałości naszych piecy indukcyjnych)

Wygoda:

-Łatwość i prostota instalacji w każdym obiekcie

-Brak potrzeby magazynowania paliwa

-Możliwość użycia w nowej instalacji lub jako wymianę kotła w standardowej instalacji na olej/gaz z grzejnikami

-Idealne do ogrzewania centralnego, przemysłowego, szklarni, bojlerów, basenów, kościołów, hal, magazynów itd.

-Mały rozmiar pieca(wysokość 70cm, średnica 14cm, masa ok. 30kg)

Ekonomia

-Brak dymu

-Brak kamienia

-Praca z dowolnym płynem

-Niski koszt instalacji

-Bez ryzyka wybuchu

-Bez komina i specjalnej wentylacji

-Bez corocznych przeglądów

-Łatwy montaż (mała waga, rozmiar)

-Idealne do ogrzewania podłogowego – ogrzewania basenu – ogrzewania indywidualnego lub zbiorowego – ogrzewania przemysłowego lub szklarni. -Praktycznie bez ograniczeń w wykorzystaniu.

-Moc nominalna grzania jest osiągana po kilku sekundach

-Możliwość zmiany mocy grzewczej bez wymiany całego pieca

  •  Monitoring
  • Pomiary  kamerą termowizyjną
  • Alarmy
  • Inne Realizacje